Lefkada

Lefkada - wyspa w Grecji

Wakacje na greckiej wyspie, Lefkadzie, cieszą się ogromną popularnością wśród europejskich turystów. Oprócz pięknych plaż i wspaniałej pogody na podróżnych czekają tam liczne zabytki architektoniczne, monumentalna przyroda, a także doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Lefkada usytuowana jest w pobliżu zachodniego wybrzeża Grecji kontynentalnej, na Morzu Jońskim. Jest to górzysta kraina, najwyższy szczyt liczy ponad 1000 m. n.p.m., dzięki czemu tamtejsze krajobrazy są niezwykle malownicze. Klimat wyspy jest bardzo łagodny, niemalże przez cały rok temperatura nie spada poniżej 15 stopni. Szczyt sezonu turystycznego przypada na okres od czerwca do września, wówczas słupek rtęci przekracza 30 stopni. Z kolei kwiecień oraz maj idealnie nadają się dla podróżnych, którzy wybierają się na Lefkadę, aby przemierzać tamtejsze szlaki turystyczne i podziwiać piękno otaczającej przyrody.

Plaże i aktywny wypoczynek na Lefkadzie

Na wyspie dominują plaże piaszczyste, gdzieniegdzie pokryte również drobnym żwirem. Największą popularnością cieszą się kurorty Kalamasti i Katisma, w których można również wypróbować swoich sił w sportach wodnych. Morze przy brzegach Lefkady jest przejrzyste, o pięknym, turkusowym zabarwieniu, dlatego warto wybrać się tam na nurkowanie. Ośrodki sportowe oferują podmorskie wyprawy z instruktorem, można również wypożyczyć sprzęt do snorkelingu. Poza tym dużą popularnością na wyspie cieszy się kitesurfing, kajakarstwo oraz windsurfing. Każdego dnia z tamtejszych porów odpływają statki wycieczkowe, zabierające turystów na okoliczne wyspy: Itakę, Skorpios oraz Kefallonię.

Wypoczynek na wczasach w Lefkadzie

Największe atrakcje Lefkady

Pobyt na wyspie nie ogranicza się jedynie do plażowania i morskich kąpieli, w Lefkadzie można odwiedzić ciekawe muzea, prezentujące eksponaty z różnych epok. W Muzeum Archeologicznym zebrano elementy architektoniczne starożytnych budowli z regionu, a także naczynia i zbroje pochodzące z dawnych czasów. Muzeum Folklorystyczne to idealne miejsce dla osób, które pragną bliżej poznać kulturę wyspy. Można w nim podziwiać tradycyjne stroje mieszkańców oraz fotografie i mapy z różnych okresów. Melomani koniecznie powinni odwiedzić Muzeum gramofonów, kolekcja tych urządzeń jest niezwykle obfita. Na Lefkadzie nie zabraknie również atrakcji architektonicznych z różnych epok. Na szczególną uwagę zasługują m.in. siedemnastowieczny kościół Christou w stylu weneckim, czy bizantyjska cerkiew Panagia Hodeghetria, wybudowana w XV wieku.

Przyroda Lefkady

Cała Lefkada poprzecinana jest szlakami turystycznymi, idealnymi na piesze wycieczki, a także wyprawy rowerowe. Jednoślad bez problemu można wypożyczyć w tamtejszych kurortach. Trasy posiadają oznaczenia określające stopień trudności, bardziej wprawieni piechurzy chętnie wybierają szlaki wiodące pośród gór. Osoby ceniące piękno natury powinny wybrać się na południowy kraniec wyspy, do Cape Dukato. Na miejscu czekają niezwykle malownicze cyple, na których można podziwiać spektakularne zachody słońca. Mniej aktywni podróżni mogą zwiedzać Lefkadę przemieszczając się wynajętym samochodem.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.