Najlepsze plaże

Trudno wybrać najlepsze plaże w Grecji. Budując taki ranking można zadać sobie różne pytania np.:

  • Jaka jest najlepsza plaża dla dzieci?
  • Jaka jest najlepsza plaża do pływania?
  • Jaka jest najlepsza plaża dla imprezować?
  • Jaka jest najlepsza plaża do nurkowania?

Nie każdy szuka wielkiej plaży i każdy ma inne kryteria istotne dla niego.

A to subiektywna lista może wyglądać tak:

  1. Elafonisi na Krecie leży na jej południowym krańcu. To jedna z najpiękniejszych plaż w Grecji. Nie ma nic innego w pobliżu, oprócz kilku małych hoteli. Cudowne miasto Paleochory jest położone jedną godzinę łodzią.
  2. Plaże Milopotamos na wyspie Ios w archipelagu Cyklady to z kolei wspaniały piasek i doskonałe warunki dla ludzi, którzy lubią pływać w morzu. Sugerowane miejsce do zamieszkania to Mylopotas dla rozrywki warto odwiedzić główną miejscowość wyspy czyli Chora.
  3. Czerwona plaża na Santorini. To z pewnością jedna z najbardziej niezwykłych plaż w Grecji. Pokryta jest piaskiem pochodzących ze skał wulkanicznych kolorze czerwonym, czarnym lub szarym.
  4. Perissa Beach na Santorini. To chyba najładniejsza plaża i najlepszy piasek na Santorini. Co prawda na pobliskiej plaży Kamari jest prawie tak samo dobry, ale w pobliżu Perissa Beach znajduje się ma więcej restauracji i klubów nocnych, co powoduje, że jest bardziej oblegana. Można przemieszczać się pomiędzy obiema plażami łodzią, to tylko około 10 minut rejsu.

santorini-czerwona-plaza

Zobacz inne zestawienie najładniejszych greckich plaż: https://serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/galerie/701300,duze-zdjecie,1,10-najladniejszych-greckich-wysp-do-spedzenia-idealnego-urlopu.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.